OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 grudnia 2021 III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE!

 

  1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana GAUDETE, Niedzielą Radości.
  2. Misje Święte przed Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii Jasnogórskiej. Rozpoczynamy w najbliższy czwartek. Poprowadzi je o. Michał Gawryluk, Paulin z Jasnej Góry. Program misji jest wyłożony na ławkach, w gablocie i na www parafii. Prosimy zwrócić uwagę na zmianę godziny mszy św. porannej w czasie misji w zwykły dzień. Nie ma mszy o g. 8.00; rozpoczynamy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP o g. 9.00; o 9.30 i 18.00 Msza św. z nauką i o 21.00 Apel Jasnogórski. Każdy dzień ma swoją tematykę: czwartek: uroczystość Chrztu Świętego, prosimy przynieść świece, lampiony; piątek: uroczystość wyboru Jezusa na Pana; sobota: uroczystość małżeństw, małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską; niedziela: uroczystość rodzin, przychodzimy całymi rodzinami; poniedziałek, Nawiedzenie: uroczystość powitania Maryi: gromadzimy się w świątyni o 17.00 na nabożeństwie oczekiwania, aby o 17.30 powitać Maryję przy Grocie; wtorek: uroczystość czuwania z Maryją.
  3. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: św. Łucję w poniedziałek (13.12.) św. Jana od Krzyża we wtorek (14.12).
  4. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w sobotę o 8.00.
  5. Rozprowadzamy w kościele lub biurze parafialnym:
  • Opłatki poświęcone.
  • Wigilijne Świece Caritas: Ofiary wspierają posiłki, stypendia, rehabilitacje i leczenie dzieci oraz wakacyjny wypoczynek. Cena świec: mała 8,5 zł i duża 18 zł.
  1. Niedziela gospodarcza wspierająca fundusz remontowy naszej parafii w dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  2. Prasa katolicka. Polecamy tygodniki:Idziemy,Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Świętomarcińskie Słowo.

Bóg powołał wieczności: śp. Wilhelminę Nowak z ul. Ratajczaka (Msza we środę o 10.15, pogrzeb na Nowinie o 12.00). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!