OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 Niedziela zwykła 26 czerwca 2022

 

  1. Kalendarz liturgiczny: św. Iereneusza (28 VI) – wtorek; uroczystość św. app. Piotra i Pawła (29VI) – środa (taca tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej).

 

  1. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca w Katedrze suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC, koadiutor archidiecezji katowickiej.

Podczas uroczystej celebracji nieszporów (wtorek 28.06.) o godz. 1800 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród               „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie do czwartku o 17.30.

 

  1. Pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca. W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 do 18.00.

 

  1. Odwiedziny chorych będą wyjątkowo w najbliższy czwartek od g. 9.00, a nie w piątek.

 

  1. Uwaga! Prosimy zwrócić uwagę, że w miesiącach letnich lipcu i sierpniu zmieniony będzie nieco porządek mszy św.: zamiast mszy o 11.00 i 12.30 będzie o 30. Pozostałe msze bez zmian.

 

  1. Stosowny strój w Domu Bożym. Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na ubiór w świątyni. Niech on nie przypomina stroju plażowego. Odkryte części ciała – ramiona, plecy, dekolt – należy przykryć chustą. Szorty winny być poniżej kolan.

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz