OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 października 2022 29 Niedziela zwykła

 

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: św. Ignacego Antiocheńskiego – poniedziałek ;św. Łukasza, ew. – wtorek, jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia; św. Jana Kantego – czwartek.
 2. Dzisiaj 16 października przypada 44. rocznica w roku 1978 wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka krd. Karola Wojtyłę, który przybrał imię Jan Paweł II. Z tej racji obchodzimy w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Zbiórkę do puszek przy wyjściu z kościoła na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej, a mniej zamożnej młodzieży, polecamy łaskawości wiernym. W sobotę 22 października obchodzone jest liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o g. 17.30. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. Dzieci zapraszamy szczególnie we czwartek.
 4. EKUMENICZNE ŚWIĘTO BIBLII! Nabożeństwo pod przewodnictwem biskupów katolickiego i ewangelickiego będzie miało miejsce w naszej świętomarcińskiej świątyni w najbliższy czwartek, 20 października, o g. 18.45. Nabożeństwo będzie transmitowane przez TVP 3 Poznań. Oprawa wokalna Chór prawosławny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 5. Spotkania duszpasterskie w naszej parafii:
 • Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza w każdą sobotę o 10.00 zbiórka z s. Joanną Stefańską SJK przy Grocie.
 • Spotkanie Biblijne z komentarzem czytań mszalnych do niedzieli – środy po Mszy wieczornej ok. 18.40.
 • Matki w modlitwie – spotykają się we środę o 19.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek przy ul. Taczaka 7.
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów w każdy czwartek – o g. 18.00 Msza św., a po liturgiczne przygotowanie do niedzieli.
 1. Zmarłych w wymieniankach tradycyjnie Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać w listopadzie na różańcu o 17.30. Kartki do wypisania imion naszych bliskich zmarłych wyłożone są w kościele.
 2. Bóg zapłać z złożone ofiary tydzień temu: na nasz fundusz remontowy naszego kościoła (4141 zł).
 3. Za tydzień Światowa Niedziela Misyjna. Zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne za tydzień.
 4. Prasa katolicka: Idziemy, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny. (ofiaromat) 

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz