OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17stycznia 2021 r., II Niedziela zwykła

 

  1. Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień: św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa – wtorek; św. Agnieszki – czwartek 21 stycznia; św. Franciszka Salezego – niedziela 24 stycznia; Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpoczyna się w poniedziałek 18 stycznia (do 25.I).
  2. Odwiedziny duszpasterskie zwane „Kolędą” ze względu na okoliczności pandemii odbędą się w formie nawiedzenia świątyni przez Parafian. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Parafian. Dzisiaj w niedzielę na g. 12.30 zapraszamy Parafian z części północno-wschodniej B; w niedzielę za tydzień 24 stycznia br. na g. 12.30 Parafian z następujących ulic: C – część południowa: ul. Półwiejska nry nieparzyste 1 – 11 i nry parzyste 8-42; ul. Długa nry 13 – 14; ul. Królowej Jadwigi nry 108 – 112 i 142 – 144; ul. Strzelecka nry parzyste 2 – 10; ul. Szymańskiego; ul. Krysiewicza; ul. Wysoka.
  3. Spotkanie Przyjaciół Chrześcijan Orient. Spotkanie będzie miało charakter modlitewny, odbędzie się w naszym kościele i potrwa około 30 minut. Celem spotkania jest modlitwa za chrześcijan żyjących w krajach Orientu, zdominowanych przez islam. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek, 18 stycznia o g. 18.00.
  4. Dzień Babci we czwartek i Dziadka we środę. Dziękujmy Bogu za ich obecność. Polecamy ich Bogu, prosząc o błogosławieństwo za wstawiennictwem świętych Anny i Joachima dziadków Pana Jezusa.
  5. Msza św. z okazji 85. urodzin Pani prof. Krystyny Domańskiej w najbliższy czwartek o g. 16.30. Zapraszamy.
  6. Zbiórkę do puszek na media katolickie i Radio „Emaus” polecamy łaskawości wiernych za tydzień w niedzielę. Bóg zapłać za złożone ofiary, w niedzielę gospodarczą (2354 zł).
  7. Prasa katolicka, tygodniki; Idziemy, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, w którym in. Wytrwaj do końca – jak w pełnych zamętu czasach nie stracić wiary, o szczepionkach oraz morsowaniu.

 

Ks. proboszcz Antoni Klupczyński