OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 marca 2023 IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, ze względu na niedzielę, obchodzimy w poniedziałek 20 marca. Zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00 i 18.00.
  2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w sobotę 25 marca. W Kościele obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do duchowej adopcji dzieci nienarodzonych na Mszy św. o g. 18.00. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  3. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
  • Droga Krzyżowa w piątki o 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i o 17.30 dla dzieci z rodzicami
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.00.
  1. Kościół św. Marcina kościołem stacyjnym w Wielkim Poście w Poznaniu: we środę 22 marca. W związku z tym o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a po Mszy św. o 18.00 Droga Krzyżowa. Modlimy się o wyniesienie na ołtarze dr Wandy Błeńskiej, która otrzymała w naszej świątyni Sakrament Chrztu św.
  2. Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy za tydzień w niedzielę i kolejne dni poniedziałek i wtorek. Uczestnicząc w trzech naukach rekolekcyjnych uzyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Danina diecezjalna tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu jest materialnym wsparciem dla instytucji centralnych naszej Archidiecezji: Caritas, Seminarium Duchowne, Muzeum i Archiwum Archidiecezjalne oraz inwestycji parafii. Koperty na daninę wyłożone na ławkach. Bóg zapłać!
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary na fundusz remontowy parafii (4173 zł). Rozpoczęliśmy c.d. prac remontowych w piwnicy plebanii. Aktualnie trwają prace – trudne i wymagające – związane z bezpośrednim wejściem do salek w piwnicy. Wejście umożliwi komunikację z ogrodem.
  5. Polecamy czytanie prasy katolickiej, przy wyjściu do nabycia tygodniki: Idziemy, Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i nasza lokalna prasa Świętomarcińskie Słowo.

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz