OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 grudnia 2021 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

 

  1. Bóg zapłać za udział i zaangażowanie w przygotowaniu Nawiedzenia Matki Bożej w obrazie Jasnogórskim, którą przeżyliśmy kilka dni temu (20 i 21 grudnia).

Niech Maryja, która porodziła w Betlejem Syna Bożego, wypraszanam dar głębokiego przeżycia misterium obecności Boga w rodzinach.

A pokój i zgoda będą owocem tego wyjątkowego czasu Bożego Narodzenia!

  1. Jutro niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  2. Dnia 27 grudnia będziemy po raz pierwszy w historii obchodzili Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Tego dnia o godzinie 16.40 przez trzy minuty będą biły dzwony wszystkich kościołów Archidiecezji Poznańskiej.
  3. Dnia 28 grudnia przypada Święto Młodzianków. Z tej okazji odbędzie się dziękczynienie za uratowane każde poczętego dziecka przez dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będzie ono miało miejsce w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana przy ul. Kościelnej – o g. 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św.
  4. Msza Święta i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowegow piątek 31 grudnia o g. 17.00. Zapraszamy.
  5. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój w sobotę 1 stycznia 2022 r.
  6. Prasa katolicka. Polecamy tygodniki: Idziemy,Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.

 

KOLĘDA-ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

Ze względu na okoliczności pandemii kolęda będzie przebiegała na dwa sposoby:

  • Zapraszamy Parafian do kościoła o 18.00 na Mszę świętą i nabożeństwo kolędowe we środy miesiąca stycznia 2022 r.
  • Parafian, którzy chcieliby przyjąć kolędę w swoim domu prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym do końca grudnia tego roku. Na podstawie listy zgłoszonych zostanie ustalona data odwiedzin.

Ks. Antoni Klupczyński

Pfroboszcz