OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 lutego 2023 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Kalendarz liturgiczny: św. Kazimierza w sobotę 4.03.
 2. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
 • Droga Krzyżowa w piątek o 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i po wieczornej Mszy Św. i 17.30 z udziałem dzieci i rodziców.
 • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.00 z rozważaniami pasyjnymi księdza dra Przemysława Zgóreckiego.
 • propozycja rekolekcji w oparciu o Słowo Boże w pełnym milczeniu w domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Morasku. Termin od piątku 10 marca od g. 19.00 do niedzieli 12 marca do g. 13.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. W pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • czwartek Msza za kapłanów i o powołania kapłańskie o 18.00.
 • piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. – od godziny 15.00 do 18.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy koronką do Bożego miłosierdzia (w niedzielę po I piątku nie będzie okazji do spowiedzi św.). Zachęcamy do przyjęcia komunii św. w piątek jako wynagrodzenie za grzechy nasze i świata. Niech to będzie również forma modlitwy błagalnej o pokój. Młodzież przygotowującą się do S. Bierzmowania niech przystąpi do S. Spowiedzi św., Komunii św. i po Mszy spotkanie.
 • Odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00 wg. planu.
 • sobota po Mszy o 8.00 nabożeństwo z adoracją wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Spotkanie biblijne we środę po wieczornej Mszy św. – ok. 18.40.
 2. Danina diecezjalna tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu jest materialnym wsparciem dla instytucji centralnych naszej Archidiecezji oraz inwestycji parafii. Koperty na daninę wyłożone na ławkach. Bóg zapłać!

Ks. Antoni Klupczyński