OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 października 2022 31 Niedziela zwykła

 

 

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych we wtorek 1 listopada – Msze św. w porządku niedzielnym. Procesje żałobne na cmentarzach poznańskich i błogosławieństwo grobów o g. 15.00.
 2. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w stanie łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu i w dniu nawiedzenia cmentarza odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 3. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych we środę 2 listopada. Msze Św. o g. 8.00, 00 (za zmarłych w od 1 listopada ubiegłego roku i naszych bliskich zmarłych, z procesja żałobną wewnątrz kościoła) oraz o 18.00.
 4. Zmarłych w wypominkach tradycyjnie Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać od 1 do 8 listopada na różańcu o 17.30. Kartki do wypisania zmarłych wyłożone z tyłu na ławkach.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca Msza św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie o g. 8.00. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie której będzie okazja do spowiedzi św. – od godziny 15.00 do 18.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy koronką do Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych według zgłoszeń w pierwszy piątek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo maryjne wynagradzające po Mszy św. o 8.00.
 6. Spotkania duszpasterskie w naszej parafii:
 • Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza w każdą sobotę o 10.00 do Sali św. Marcina. Zapraszamy!
 • Grupa przygotowujących się do S. Bierzmowania – piątek o 18.00 Msza św. i po spotkanie.
 • Matki w modlitwie – spotykają się we środę o 19.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek przy ul. Taczaka 7.
 • Zbiórka ministrantów i kandydatów w każdy czwartek – o g. 18.00 Msza św., a po liturgiczne przygotowanie do niedzieli.
 • Spotkanie Biblijne z komentarzem czytań mszalnych do niedzieli – środy po Mszy wieczornej ok. 18.40. Zapraszamy!
 • Rodzice dzieci I komunii św. – piątek 4.11.br. o 18.00 Msza św. i po spotkanie.
 1. Nowenna do św. Marcina naszego patrona przed 11 listopada uroczystością Patrona naszej parafii. Zapraszamy od wtorku 2 do środy 10 listopada po Mszy św. o 8.00 i 18.00. Intencje za wstawiennictwem naszego patrona składamy przy obrazie Matki Bożej.
 2. Prasa katolicka, tygodniki, przy wyjściu z kościoła.

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz