OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 grudnia 2021 II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Mikołaja, bpa – w poniedziałek (6.12.); św. Ambrożego, bpa – wtorek (7.12.).
 2. Uroczystość Niepokalane Poczęcie NMP przypada we środę, 8 grudnia. Zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00 i 18.00. Tego dnia kończy się rok św. Józefa. Po Mszy św. dokonamy Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Zapraszamy!
 3. Roraty od poniedziałku do piątku g. 18.00, w sobotę o g. 8.00.
 4. Nawiedzenie Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej od wtorku 7 grudnia br. rozpocznie się w naszym dekanacie Stare Miasto. W naszej parafii 20 i 21 grudnia. Dokładny program Nawiedzenia w parafii na wydrukowanych folderach wraz ze Słowem Świętomarcińskim.
 5. Rocznica Chrztu św., Służebnicy Bożej dr Wandy Błeńskiej przypada we czwartek. 9 grudnia 1911 roku przyjęła Sakrament Chrztu, czyli110 lat temu w kościele św. Marcina. Z tej okazji po Mszy św. wieczornej w najbliższy czwartek specjalny koncert z tekstami br. Wandy Błeńskiej w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Minimus” pod dyr. Marka Raczyńskiego. Zapraszamy!
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek 7 grudnia o g. 19.30.
 7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek 9 grudnia, o 18.00 Msza św., po spotkanie.
 8. Dziś dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Kościołowi na Wschodzie przy wyjściu z kościoła. Bóg zapałać za złożone ofiary.
 9. Msza św. w j. hiszpańskim dzisiaj o 16.00 w kaplicy św. Rodziny przy ul. Krysiewicza.
 • Rozprowadzamy w kościele lub biurze:
 • Opłatki poświęcone.
 • Wigilijne Świece Caritas: Ofiary wspierają posiłki, stypendia, rehabilitacje i leczenie dzieci oraz wakacyjny wypoczynek. Cena świec: mała 8,5 zł i duża18 zł.
 1. Niedziela gospodarcza wspierająca fundusz remontowy naszej parafii za tydzień.
 2. Prasa katolicka tygodniki: Idziemy, Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny i nowy nr Świętomarcińskiego Słowa.

Ks. Antoni Klupczyński
Proboszcz