OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022

 

 1. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy. O godz. 12.30 Msza św. z okazji 100. rocznicy Domu Sióstr Urszulanek przy ul. Taczaka.
 2. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada w czwartek 16 czerwca br.:
 • Centralna procesja ulicami miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała o g. 10.30 i zakończy się ok. g. 13.00 przy placu katedralnym. Zapraszamy do udziału.
 • Parafialna procesja rozpocznie się Mszą św. o g. 16.00. O 16.30 wyruszy procesja z kościoła. Trasa procesji: ul. św. Marcin, Plac Wiosny Ludów, ul. Szymańskiego, ul. Wysoka i powrót do kościoła ul. św. Marcin. Przy czwartym ołtarzu kazanie.
 • Porządek Mszy w parafii niedzielny; nie będzie jedynie Mszy św. o 12.30. Msza św. o g. 16.00 będzie w intencji S. Małgorzaty Ślęzak SJK w podziękowaniu z 12-letnią pracę katechetyczną i duszpasterską w Eucharystycznym Ruchu Młodych w naszej parafii.
 • W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po mszy wieczornej, a w niedzielę o po mszy o g. 11.00.
 1. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 24 czerwca br. procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła św. Floriana po mszy o g. 19.00 i zakończy się na Placu Mickiewicza. Zapraszamy!
 2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Zapraszamy!
 3. Różaniec Fatimski w poniedziałek 13 czerwca o 20.30 przy Grocie Matki Bożej. Zapraszamy!
 4. Zachęcamy młodych do wzięcia udziału w Archidiecezjalnym Spotkaniu Młodych Paradiso 2022 na Świętej Górze w Gostyniu od 28 czerwca do 2 lipca. Bogaty i atrakcyjny program pomoże dobrze spędzić pierwsze tygodnie wakacji. Szczegółowy program i zapisy na www.paradiso.org.pl.
 5. Dziś druga niedziele miesiąca składka gospodarcza. Bóg zapłać! Dzisiaj również wspieramy KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie, zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!

Polecamy prasę tygodniki katolickie: Przewodnik Katolicki, Idziemy, Gość Niedzielny i Świętomarcińskie Słowo

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz