OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela XII zwykła 19 czerwca 2022

 

  1. Uroczystości i wspomnienia liturgiczne: św. Alojzego Gonzagi – wtorek; uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – czwartek; oraz

         Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – piątek (24 VI). Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła N.S. Pana Jezusa na
Jeżycach po Mszy o g. 19 na Plac Mickiewicza, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające. Jest to równocześnie dzień
modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę –
        Niepokalanego Serca Jezusa NMP. 

  1. Oktawa Bożego Ciała do czwartku Msza św. o 18.00 po Mszy Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Zapraszamy do udziału dzieci pierwszokomunijne, ministrantów i poczty sztandarowe.
  2. Dzień ewangelizacji przy naszym kościele w najbliższy czwartek od g. 15.00 do 17.00.
  3. Zakończenie roku szkolnego: dla LO 3 i SP 75 w piątek 24 czerwca na Mszy św. o g. 9.00. Szkoła katolicka im. św. Jana Pawła II we czwartek 23 czerwca o g. 18.00.
  4. Bóg zapłać za składaną daninę diecezjalną. Dotychczas złożyło 109 rodzin. Bóg zapłać również za ofiary na fundusz remontowy tydzień temu (3782 zł). Kontynuowany jest remont witraży w prezbiterium. Przy ołtarzu prezentujemy odrestaurowane dwa Anioły z przełomu XIX/XX wieku.
  5. Uwaga! Prosimy zwrócić uwagę, że w miesiącach letnich lipcu i sierpniu zmieniony będzie nieco porządek mszy św. niedzielnych.: zamiast mszy o 11.00 i 12.30 będzie o 30. Pozostałe msze bez zmian.
  6. Stosowny strój w Domu Bożym. Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na ubiór w świątyni. Niech on nie przypomina stroju plażowego. Odkryte części ciała – ramiona, plecy, dekolt – należy przykryć chustą. Szorty winny być poniżej kolan.
  7. Uwadze polecamy lekturę prasy katolickiej: Idziemy, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, nowy numer Świętomarcińskiego Słowa.

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz