OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca 2022

 

  1. Patronat Honorowy nad Marszem objęli JE ks. abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański i Wojewoda Wielkopolski. Kalendarz liturgiczny: dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego; święto NMP Matki Kościoła –poniedziałek; św. Jadwigi, królowej – środa; Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana święto – czwartek; bł. Bogumiła, bp, patrona Archidiecezji – piątek; św. Barnaby, ap. – sobota.
  2. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w niedzielę za tydzień.
  3. Rocznica działalności Sióstr Urszulanek w domu przy ul. Taczaka w Poznaniu. Wielu parafian, poznaniaków i nie tylko w różny sposób związało swoją historię życia z Siostrami i domem przy ul. Taczaka. Główne uroczystości dziękczynne z tej okazji w niedzielę za tydzień12 czerwca br. na Mszy św. o g. 12.30, którą sprawować będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Serdecznie zapraszamy do udziału!
  4. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.
  5. Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Jestem, żyję, kocham!” przejdzie ulicami Poznania w niedzielę, 12 czerwca. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 festyn rodzinny na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu. O godz. 15:45 wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej. Na zakończenie Msza św. Zachęcamy do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!
  1. Zbiórka d puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w niedzielę za tydzień.
  2. Uwadze polecamy lekturę prasy katolickiej, tygodniki: Idziemy, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i nasze parafialne pismo Świętomarcińskie Słowo (w nim polecamy m.in. artykuł na temat domu SS. Urszulanek przy ul. Taczaka).

Ks. Antoni Klupczyński

Proboszcz